Football today: schedule and results
Tue, 06:39
Login
Football
Leagues
Matches
Teams
Players
Predictions
Hockey
Text broadcasts
Matches
Tournaments
Teams
Players
Hockey forecast
Tennis
Matches
Players
Rankings
Basketball
Matches
Tournaments
Teams
Players
Formula-1
Rating of pilots and teams
Race
Teams
Drivers
Esports
Matches
Volleyball
Matches
Teams
Handball
Matches
Baseball
Matches
Forecast
Stadiums
Tips
✅ Tips on all sport
Football
Matches
Yesterday
Today
Now
Tomorrow
Reload
Tue 16/04
Champions League
(Quarterfinals)
Standing
15:00
NS
Borussia Dortmund
—
Atletico Madrid
15:00
NS
Barcelona
—
Paris Saint Germain
Russia
:
Cup
(1/2 finals - The Way of the RPL)
Standing
12:30
NS
CSCA Moscow
—
Baltika
Portugal
:
Primeira Liga
Standing
15:15
NS
Famalicao
—
Sporting Lissabon
AFC Champions League
(Semifinals)
Standing
12:00
NS
Al Ain
—
Al Hilal
AFC Cup
(Semifinals)
Standing
12:00
NS
Al Ahed
—
Al Nahda
Algeria
:
Ligue 1
Standing
11:00
PST
USM Alger
—
Ben Aknoun
13:00
NS
JS Kabylie
—
MC Oran
13:00
NS
CR Belouizdad
—
Paradou AC
Argentina
:
Copa de la Liga Profesional
Standing
18:30
NS
Boca Juniors
—
Godoy Cruz
18:30
NS
Belgrano
—
Racing Club
18:30
NS
Lanus
—
Estudiantes La Plata
18:30
NS
Defensa y Justicia
—
Newells Old Boys
Argentina
:
Primera B Metropolitana Apertura
Standing
14:30
NS
Acassuso
—
Sacachispas
Aruba
:
Division di Honor
(Relegation)
Standing
20:00
NS
Caiquetio
—
Unistars
Australia
:
A-League
Standing
05:00
76'
Western United
2:3
Adelaide United
Text
3'
James Donachie
19'
Matthew Grimaldi
1:0
26'
Connor O'Toole
Khoder Kaddour
34'
James Donachie
(
Riku Danzaki
)
2:0
45'
Connor O'Toole
45'
2:1
Khirosy Ibusuki
57'
2:2
Khirosy Ibusuki
62'
2:3
Nestor Irankunda
(
Khirosy Ibusuki
)
72'
Stefan Mauk
73'
Sebastian Pasquali
Bosnia and Herzegovina
:
Cup
(Semifinals)
Standing
12:00
NS
Borac Banja Luka
—
Siroki Brijeg
Brazil
:
Serie A
Standing
20:30
NS
Bahia
—
Fluminense
Bulgaria
:
Second Professional League
Standing
10:00
NS
CSKA 1948 II
—
Spartak Pleven
Club Friendlies
09:00
NS
Degerfors
—
Vasteras Ik
Colombia
:
Primera A Apertura
Standing
17:00
NS
Envigado
—
Deportes Tolima
19:10
NS
Jaguares de Cordoba
—
Deportivo Cali
21:20
NS
Once Caldas
—
Independiente Santa Fe
Costa Rica
:
Primera division: Clausura
Standing
22:00
NS
Saprissa
—
Municipal Liberia
England
:
Championship
Standing
15:00
NS
Southampton
—
Preston North End
England
:
First League
Standing
14:45
NS
Bristol Rovers
—
Cambridge United
14:45
NS
Burton Albion
—
Cheltenham Town
14:45
NS
Oxford
—
Lincoln
14:45
NS
Peterborough United
—
Fleet Town
14:45
NS
Bolton
—
Shrewsbury
14:45
NS
Port Vale
—
Wycombe Wanderers
14:45
NS
Portsmouth
—
Barnsley
England
:
Isthmian Premier Division
Standing
14:45
NS
Potters Bar Town
—
Haringey Borough
14:45
NS
Whitehawk
—
Kingstonian
14:45
NS
Folkestone Invicta
—
Concord Rangers
14:45
NS
Lewes
—
Horsham
14:45
NS
Canvey Island
—
AFC Hornchurch
England
:
League Two
Standing
14:45
NS
Notts County
—
Stockport
14:45
NS
Colchester
—
Grimsby
14:45
NS
Walsall
—
Swindon Town
14:45
NS
Crawley Town
—
Barrow
14:45
NS
Mansfield
—
Accrington
England
:
National League
Standing
14:45
NS
Wealdstone
—
Eastleigh
14:45
NS
Halifax Town
—
Ebbsfleet United
14:45
NS
Oxford City
—
Bromley
14:45
NS
Rochdale
—
Boreham Wood
England
:
National League North
Standing
14:45
NS
Banbury
—
Boston United
England
:
National League South
Standing
14:45
NS
Truro City
—
Dover Athletic
14:45
NS
St.Albans II
—
Hampton & Richmond
14:45
NS
Weston-Super-mare
—
Eastbourne Borough
14:45
NS
Taunton Town
—
Torquay
England
:
Northern Premier Division
Standing
14:45
NS
Bamber Bridge
—
Ilkeston Town II
14:45
NS
Matlock Town
—
Gainsborough
14:45
NS
Atherton Collieries
—
Macclesfield
14:45
NS
Whitby
—
Morpeth Town
England
:
Southern Premier Division Central
Standing
13:45
NS
Coalville
—
Stourbridge
14:45
NS
Kettering Town
—
Stamford Afc
England
:
Southern Premier Division South
Standing
14:45
NS
Sholing
—
Hendon
14:45
NS
Poole Town
—
Plymouth Parkway
14:45
NS
Winchester City
—
Merthyr Town
14:45
NS
Tiverton
—
Dorchester
Estonia
:
Premier League
Standing
12:00
NS
Talinna Kalev
—
FCI Levadia
Gambia
:
GFA League
Standing
12:30
NS
ТМТ
—
Marimu
12:30
NS
BST Galaxy
—
Samger
12:30
NS
Fortune Farato
—
Tim Reno
Georgia
:
Erovnuli Liga
Standing
11:00
NS
FC Gagra
—
Dinamo Tblisi
12:00
NS
Kolkheti 1913 Poti
—
Dila Gori
13:00
NS
Dinamo Batumi
—
Samtredia
Germany
:
Regionalliga Bavaria
Standing
13:00
NS
Greuther Furth II
—
Wurzburger Kickers
Iceland
:
Super Cup Women
(Final)
Standing
15:30
NS
Valur W
—
Vikingur Reykjavik (w)
Indonesia
:
Ligue 1
Standing
04:00
FT
Persebaya Surabaya
0:3
Dewa United FC
40'
0:1
Ricky Kambuaya
69'
0:2
Ahmad Nufiandani
72'
0:3
Alex Ferreira
90'
Ripal Wahyudi
08:00
NS
Bhayangkara
—
Persik Kediri
08:00
NS
PSM
—
PSIS
Iran
:
Azadegan League
Standing
08:45
NS
Khooshe Talaee Sana Saveh
—
Esteghlal Molasani
Ireland
:
First Division
Standing
14:45
NS
Wexford Youths
—
Longford Town
Kyrgyzstan
:
Premier League
Standing
04:30
FT
Kyrgyzaltyn
0:1
Alay
45'
0:1
06:30
FH
Dordoi Bishkek
0:0
Muras United
Latvia
:
Virsliga
Standing
10:30
NS
FK Tukums 2000
—
Riga FC
Nigeria
:
NPFL
Standing
11:00
NS
Bendel Insurance
—
Kano Pillars
11:00
NS
Rivers United FC
—
Plateau United
11:00
NS
Gombe United
—
Kwara United
11:00
NS
Akwa United
—
Niger Tornadoes
11:00
NS
Bayelsa United
—
Katsina United
11:00
NS
Sporting Lagos
—
Sunshine Stars
11:00
NS
Enyimba
—
Heartland
11:00
NS
Enugu Rangers
—
Abia Warriors
12:30
NS
Shooting Stars
—
Lobi Stars
North Ireland
:
Premier League
Standing
14:45
NS
Dungannon Swifts
—
Loughgall
14:45
NS
Linfield
—
Coleraine
14:45
NS
Ballymena United
—
Glenavon
14:45
NS
Crusaders
—
Cliftonville
14:45
NS
Newry City
—
Carrick Rangers
14:45
NS
Glentoran
—
Larne
Norway
:
Eliteserien
Standing
13:00
NS
KFUM Oslo
—
Stromsgodset
Norway
:
Third Division
(Grupo 3)
Standing
13:00
NS
Mjoendalen 2
—
Bærum
Norway
:
Third Division
(Grupo 5)
Standing
13:00
NS
Bjoerkelangen
—
Aalesund 2
Qatar
:
Qatar Stars League
Standing
11:30
NS
Al-Shamal
—
Al-Wakra
13:30
NS
Al Markhiya
—
Al-Gharafa
Scotland
:
First League
Standing
14:45
NS
Edinburgh City
—
Montrose
Slovakia
:
Cup
(Semifinals)
Standing
09:30
NS
Ruzomberok
—
Lipany
Sweden
:
Superettan
Standing
13:00
NS
Oesters IF
—
Orebro
Tanzania
:
Premier League
Standing
09:00
NS
Mtibwa Sugar
—
Kinondoni MC
12:00
NS
Dodoma Jiji FC
—
JKT Tanzania
USA
:
Open Cup
(Round of 64)
Standing
19:00
NS
Charlotte Independence
—
Rhode Island
19:00
NS
Detroit City
—
Michigan Stars
19:00
NS
Louisville City FC
—
Greenville Triumph SC
21:00
NS
New Mexico United
—
Lubbock Matadors
22:30
NS
Oakland Roots
—
El Farolito SC
United Arab Emirates
:
Pro League
Standing
10:00
NS
Al Jazira
—
Al Khaleej III
10:00
NS
Ajman
—
Al Bataeh
12:00
PST
Emirates
—
Al Ain
Uruguay
:
Primera division: LPF Apertura
Standing
17:00
NS
Montevideo Wanderers
—
Liverpool Montevideo
19:30
NS
Miramar Misiones
—
Nacional Montevideo
✅ Football tips
Betting bonus
$
100
Authentication
Email
or
username
Password
Lost password?
Remember me
Login
Register
News
99+
Leagues