Football today: schedule and results
Tue, 02:28
Login
Football
Leagues
Matches
Teams
Players
Predictions
Hockey
Text broadcasts
Matches
Tournaments
Teams
Players
Hockey forecast
Tennis
Matches
Players
Rankings
Basketball
Matches
Tournaments
Teams
Players
Formula-1
Rating of pilots and teams
Race
Teams
Drivers
Esports
Matches
Volleyball
Matches
Teams
Handball
Matches
Baseball
Matches
Forecast
Stadiums
Tips
✅ Tips on all sport
Football
Matches
Yesterday
Today
Now
Tomorrow
Reload
Tue 23/04
England
:
Premier League
Standing
15:00
NS
Arsenal
—
Chelsea
Italy
:
Cup
(Semifinals)
Standing
15:00
NS
Lazio
—
Juventus Turin
Turkiye
:
Cup
(Semifinals)
Standing
13:30
NS
Ankaragucu
—
Besiktas
AFC Champions League
(Semifinals)
Standing
14:00
NS
Al Hilal
—
Al Ain
AFC Cup
(Semifinals)
Standing
12:00
NS
Al Nahda
—
Al Ahed
Argentina
:
Federal A Zona C
Standing
19:00
FT
Sportivo Belgrano
1:0
Gimnasia y Esgrima de Concepcion
58'
Maximo Forlin
1:0
Argentina
:
Primera B Metropolitana Apertura
Standing
14:30
NS
Laferrere
—
San Martin Burzaco
Argentina
:
Primera Nacional
Standing
20:10
FT
Quilmes
2:2
Patronato De Parana
42'
0:1
Arnaldo Gonzalez
58'
Federico Tevez
1:1
80'
Fabian Bordagaray
2:1
85'
2:2
Jose Valencia
18:00
NS
Ferrocarril Oeste
—
CA Alvarado
Armenia
:
Premier League
Standing
09:00
NS
BKMA
—
Shirak
11:00
NS
Urartu
—
Noah
Aruba
:
Division di Honor
(Relegation)
Standing
19:00
FT
Unistars
6:1
Atletico Deportivo
21:00
NS
Santa Fe
—
Real Koyari
20:00
NS
Caravel
—
Jong Aruba
Austria
:
Bundesliga I
Standing
12:30
NS
Austria Lustenau
—
WAC
12:30
NS
WSG Swarovski Tirol
—
Austria Wien
14:30
NS
BW Linz
—
Altach
Belgium
:
First Division A
(First Division A Playoff ECL Group)
Standing
14:30
NS
Sint-Truiden
—
Gent
14:30
NS
Standard Liege
—
KV Mechelen
14:30
NS
Westerlo
—
OH Leuven
Bosnia and Herzegovina
:
Premier League
Standing
10:00
NS
Igman Konjic
—
GOSK Gabela
12:00
NS
Velez Mostar
—
Sloga Doboj
14:30
NS
Zeljeznicar
—
Siroki Brijeg
Brazil
:
Serie B
Standing
20:00
FT
Vila Nova
2:0
Guarani Campinas
32'
Luciano Naninho
1:0
56'
Junior Todinho
2:0
90'
Heitor Rodrigues da Fonseca
20:00
NS
Brusque
—
Mirassol
Brazil
:
Serie C
Standing
19:00
FT
Ferroviaria
1:1
ABC
19:00
FT
Confianca Se
1:1
Londrina EC
Burkina Faso
:
Premier League
Standing
12:00
NS
Etoile Filante
—
AS Faso-Yennenga
12:00
NS
Rahimo
—
Sonabel Ouagadougou
12:00
NS
US Forces Armees
—
Vitesse
12:00
NS
Majestic
—
RC Bobo Dioulasso
CONCACAF Champions League
(Semifinals)
Standing
22:15
NS
Club America
—
Pachuca
Chile
:
Primera B
Standing
20:30
FT
Universidad De Concepcion
2:0
Curico Unido
20:30
FT
Deportes La Serena
2:1
Deportes Santa Cruz
Colombia
:
Cup
(Round of 64)
Standing
20:40
NS
Tigres FC
—
Cucuta Deportivo
Colombia
:
Primera A Apertura
Standing
19:10
FT
Boyaca Chico
1:2
Rionegro Aguilas
15'
0:1
Jesus Rivas
25'
Henry Plazas
1:1
83'
1:2
Jesus Rivas
21:20
FT
Deportivo Pasto
2:3
La Equidad
21'
Christian Mafla
1:0
39'
Kevin Londono
2:0
45'
Victor Mejia
52'
2:1
Kevin Viveros
56'
2:2
Johan Rojas
83'
2:3
Leiner Escalante
Copa Libertadores
(Group A)
Standing
20:30
NS
Colo Colo
—
Alianza Lima
Copa Libertadores
(Group C)
Standing
18:00
NS
Estudiantes La Plata
—
Gremio
Copa Libertadores
(Group D)
Standing
22:00
NS
CPD Junior
—
LDU Quito
Copa Libertadores
(Group F)
Standing
20:00
NS
Liverpool Montevideo
—
San Lorenzo
Copa Libertadores
(Group G)
Standing
18:00
NS
Caracas
—
Rosario Central
20:00
NS
Atletico Mineiro
—
Penarol
Copa Sudamericana
(Group B)
Standing
18:00
NS
Union La Calera
—
Cruzeiro
22:00
NS
Alianza Petrolera
—
Universidad Catolica Quito
Copa Sudamericana
(Group D)
Standing
20:00
NS
Sportivo Trinidense
—
Nacional Potosi
Copa Sudamericana
(Group F)
Standing
20:30
NS
Argentinos Juniors
—
Corinthians
Copa Sudamericana
(Group G)
Standing
20:00
NS
Deportivo Garcilaso
—
Cuiaba MT
Costa Rica
:
Primera division: Clausura
Standing
22:00
FT
Guanacasteca
1:2
Herediano
10'
0:1
Allan Cruz
41'
0:2
Allan Cruz
59'
Emerson Bravo
1:2
Cyprus
:
First Division
Standing
10:00
NS
Ethnikos Achnas
—
Apollon Limassol
12:00
NS
AE Zakakiou
—
Doxa Katokopias
Egypt
:
Premier League
Standing
10:00
NS
Smouha
—
Baladiyyat Al-Mehalla
13:00
PST
AL Ahly Cairo
—
Ceramica Cleopatra
13:00
NS
Pharco
—
Al-Masry
England
:
Championship
Standing
15:00
NS
Leicester
—
Southampton
England
:
First League
Standing
14:45
NS
Cambridge United
—
Wycombe Wanderers
14:45
NS
Cheltenham Town
—
Peterborough United
England
:
Isthmian Premier Division
Standing
14:45
NS
Potters Bar Town
—
Hastings
14:45
NS
Concord Rangers
—
Bognor Regis Town
14:45
NS
Whitehawk
—
Enfield Town
14:45
NS
Cheshunt
—
Horsham
England
:
League Two
Standing
14:45
NS
Colchester
—
Doncaster
14:45
NS
Barrow
—
Bradford
England
: National League: Play Off (Quarterfinals)
14:00
CAN
Solihull Moors F.c.
—
Gateshead FC
England
:
National League North
(Quarterfinals)
Standing
14:45
NS
Alfreton Town
—
Boston United
England
:
National League South
(Quarterfinals)
Standing
14:45
NS
Braintree Town
—
Bath City
England
:
Northern Premier Division
Standing
14:45
NS
Bamber Bridge
—
Macclesfield
14:45
NS
Guiseley
—
Worksop Town
France
:
Ligue 2
Standing
11:00
CAN
SM Caen
—
Sochaux
14:45
NS
FC Girondins Bordeaux
—
Dunkerque
14:45
NS
Rodez
—
Paris
14:45
NS
Valenciennes
—
Ajaccio
14:45
NS
Bastia
—
Concarneau
14:45
NS
Grenoble
—
Saint Etienne
14:45
NS
Guingamp
—
Angers
14:45
NS
Auxerre
—
Laval
14:45
NS
Troyes
—
Pau
14:45
NS
Quevilly
—
Amiens
14:45
NS
SM Caen
—
Annecy
Honduras
:
Liga Nacional: Clausura
Standing
21:00
NS
Real Espana
—
Genesis FC
Hungary
:
Cup
(Semifinals)
Standing
14:00
NS
Paksi SE
—
Varda SE
India
:
Indian Super League
(Semifinals)
Standing
10:00
NS
Delhi Dynamos FC
—
ATK
Kyrgyzstan
:
Premier League
Standing
07:00
NS
Aldier
—
Talant
08:00
PST
Muras United
—
Abdish-Ata
Latvia
:
Virsliga
Standing
06:00
NS
Grobina
—
Rigas Futbola skola
10:30
NS
FK Liepaja
—
Jelgava
Lithuania
:
A Lyga
Standing
12:00
NS
FA Siauliai
—
Suduva
Norway
:
Cup
(Round of 64)
Standing
12:00
NS
Skeid
—
Raufoss Fotball
Norway
:
Toppserien: Women
Standing
12:00
NS
Valerenga (women)
—
Stabæk W
Peru
:
Liga 1 - Apertura
Standing
16:00
NS
Comerciantes Unidos
—
Alianza Atletico
Poland
:
First League
Standing
12:00
NS
Podbeskidzie
—
GKS Tychy
12:00
NS
Zaglebie Sosnowiec
—
Stal Rzeszow
14:30
NS
Resovia
—
Wisla Krakow
Romania
:
Super Lig
Standing
10:00
NS
Voluntari
—
U Craiova 1948
12:30
NS
Botosani
—
Dinamo Bucuresti
South Africa
:
Premier League
Standing
13:30
NS
Mamelodi Sundowns
—
Sekhukhune United
Sweden
:
Superettan
Standing
13:00
NS
Degerfors
—
Helsingborg
Switzerland
:
Challenge League
Standing
13:30
NS
Bellinzona
—
Schaffhausen
13:30
NS
Neuchatel Xamax FC
—
Wil
14:15
NS
Baden (Swi)
—
Aarau
Tanzania
:
Premier League
Standing
09:00
NS
JKT Tanzania
—
Young Africans
12:00
NS
Dodoma Jiji FC
—
Simba Dar es Salaam
Turkmenistan
:
Yokary Liga
Standing
08:00
NS
Merw
—
Nebitci
✅ Football tips
Betting bonus
$
100
Authentication
Email
or
username
Password
Lost password?
Remember me
Login
Register
News
99+
Leagues